Sektor zdravstva je tudi v letu 2013 presegel vsa pričakovanja. Do konca decembra je indeks S&P Global 1200 Healthcare porasel za 28,10 %, merjeno v EUR, podsklad Infond Life pa je v enakem obdobju porasel za 28,65 %.
V zadnjih treh letih so vlagatelji sklada svojo naložbo povečali za 52,56 %, dolgoročni vlagatelji, ki v skladu vztrajajo 5 let, pa so svoja sredstva skoraj podvojili, saj je petletni donos sklada konec leta 2013 znašal 93,54 %, kar pomeni 14,10 % letno.
Delnice so večinoma pošteno ovrednotene, priložnosti pa se kljub temu še ponujajo. Dolgoročno bosta imela vpliv rast na prihodkov staranje prebivalstva v razvitem svetu in večanje razpoložljivega dohodka na prebivalca na razvijajočih se trgih, omejuje pa jih lahko proračunsko varčevanje držav, ki so v neugodnem fiskalnem položaju.
Patentni prepad je svoj vrh dosegel v letu 2012. Proizvajalci originalnih zdravil so izpad nadomeščali z registracijo novih zdravil in prevzemi. Do leta 2015 iztečejo patenti zdravilom, ki jih je težje posnemati, zato bi moral pritisk generične konkurence nekoliko popustiti. Prav tako je ameriška agencija za registracijo zdravil FDA skrajšala nekatere postopke za trženje zdravil, kar bistveno zniža stroške in čas vrnitve investicije v raziskave in razvoj zdravil. Nižjo rast prihodka na razvitih trgih so farmacevti nadomeščali s povečevanjem prodaje na razvijajočih se trgih. Povpraševanje po zdravilih in produktih je še posebej hitro naraščalo na Kitajskem, ki postaja tretji najpomembnejši farmacevtski trg. Ostrejše okolje, še posebej v Evropi, je botrovalo nadaljevanju ostre cenovne konkurence, še posebej pri razpisih za nacionalne liste zdravil. Evropa je poleg tega načeloma bistveno bolj naklonjena uporabi generičnih zdravil zaradi varčevalnih ukrepov.
Letošnji podsektor z najbolj bikovsko rastjo je bila vsekakor biotehnologija. Ameriški Nasdaq Biotechnology indeks je porasel za 58,5 %, merjeno v EUR. Vrednotenja biotehnoloških družb so bila vedno visoka, saj so investitorji 'kupovali' obljubo prihodka v prihodnosti. V cenah teh delnic je vštetih veliko pozitivnih novic in previdnost ne bo odveč. Podsektor medicinske opreme je najbolj občutljiv na gibanje ekonomskega cikla. V ZDA so delnice porasle bolj kot v Evropi, ki v rasti še nekoliko zaostaja. Predvsem se je povečalo povpraševanje po ortopedski opremi in srčnih zaklopkah, nadaljnjo rast pa bodo podpirali tudi demografski trendi in, z višanjem zaposlovanja, višji razpoložljiv dohodek. Prihodnje leto prinaša največ negotovosti podsektorju medicinskih storitev. V ZDA bo uvedba borz zdravstvenega zavarovanja zaostrila konkurenco med zavarovalnicami, kar bo vplivalo na njihove marže, zato bo ekonomija obsega poslovanja dobila nov pomen. Na novo bo sicer zavarovanih od 25 do 30 milijonov Američanov, vprašanje je le po kakšni ceni.